Açılış Bildirimi

Yarının teknolojisi için bu günün iş ortağı.
22.11.2019

Duyurmaktan çok mutluyuz.

FORBIAP, ülkemizde bilgi teknolojileri alanında faaliyet gösterecek. Bilgi teknolojileri alanında 10 yıllık bilgi ve tecrübeyi kurumlara aktarmayı hedefledik.

Dijital dönüşümün hızlandığı bu dönemi en uygun zaman olarak değerlendirip, gün itibariyle hizmet vermeye hazır duruma geldik. Özellikle bulut bilişim alanında hizmet verecek olan FORBIAP, tüzel veya kurumsal işletmelerin tüm bilgi teknolojileri alanını uçtan uca tüm veri merkezi ihtiyaçlarını planlamadan tasarımına, tasarımından uygulamasına, uygulamasından eğitimine kadar tüm süreçte aktif rol alabilir.

Dijital dönüşüm operasyonundan önce yapılacak olan ihtiyaç analizini doğru yapılması büyük öneme sahiptir. Bu analiz ile işletmelerin rekabetine değer katılması, işletmenin sunduğu ürün/hizmetin teknoloji desteği ile yaygınlaşması, pazar örnekleri ve büyüme/ küçülme olasılıklarının esneklik parametreleri işletmenin teknoloji yatırımının doğru oranda büyümesi hedeflenir.

“Doğru analiz ile maliyet ve iş dengesi, etkili ve isabetli kullanılır.”

İş gücümüzü bulut altyapısı, yerel veri merkezi, güvenlik ve üretkenlik alanlarında konumlandırdık. Sunucu ve depolama sistemleri, sanallaştırma ve destek hizmetleri ile hizmet kapsamımızı şekillendirdik.

Microsoft Azure ile farklı boyutlardaki çeşitli işletmelere muazzam bilgi işlem gücü sağlayan ve düşük maliyetle iyi performans sağlayan esnek çözümler sunmaktadır. Regülasyonlar nedeniyle yerel veri merkezimizde sunucular için tasarlanmış SSD depolamalar ve sertifikalandırılmış bellekler aracılığıyla doğrudan çalışıp, hizmetlerinizi en mükemmel ve performanslı şekilde çalışmasını sağlamaktayız.

Sistemlerin çalışmasını engellemek ya da başka amaçlar uğruna çalışmasını sağlamak adına yapılan saldırılar günden güne artmaktadır buna karşın kurumunuzdaki aktif cihazları saldırılara karşı koruyoruz. SIEM entegrasyonu ile 7×24 çalışan sistemlerin güvenlik bildirimlerini iletiyor ve çözüm önerilerini paylaşıyoruz. Bunun yanında yasal yükümlükler çerçevesinde KVKK ve 5651 tarafında Bilgi Güvenliği Danışmanlığı ve loglama yönlendirmelerini de gerçekleştiriyoruz.

FORBIAP, gerçekleştirdiği projelerde her zaman fayda ilkesini gözetlemiştir. Bu yüzden sağlam ve güvenilir iş ortağınız.