Dijital dünyanızı tehditlerden koruyun!

Gelişmiş güvenlik portföyümüzü inceleyin.
1
Dijitalleşen tüm servisler işimizi kolaylaştırırken diğer yandan siber saldırganlara yeni tehdit alanları oluşturuyor. Bu durumda üretime veya hizmetimizde kullandığımız sistem ve cihazları aktif şekilde korunması gerektiğini ortaya çıkartıyor.
2
Siber güvenlik çözümleri ile gerçek zamanlı sistemler izlenir. İzlenen sistemler üzerindeki veri transferleri kontrol edilir. Uygulanan ilkeler ve algoritmalar sayesinde siber saldırılar durdurulur.
3
Dijitalleştirilen servislerin sorunsuz devam etmesi kurumun üretimini veya hizmetini aksatmadan çalışmasını sağlar. Zaman ve iş gücünden yapılan tasarrufun yanında işletmenin müşterilerine olan kurumsal kimliğine daha fazla güven verir.

-Siber güvenlikte FORBIAP'ın sundukları-

Bu tehdit ortamında karmaşık ve gelişmiş teknolojiyi kullanan saldırılara karşı kurumlara her aşamada gerekli eğitim ve danışmanlığı kapsayan “siber güvenlik hizmetleri” sunmaktadır. Analizler sonucunda kurum için uygun bilişim sistemi güvenlik mimari ve tasarımı belirlenir. Bu mimari ve tasarımda, siber saldırı öncesi tahmin ve önlemleri de kapsayan modern, kapsamlı siber saldırı analiz metodolojisi uygulanır.

Antivirüs Çözümleri
İşletme içindeki tüm uç noktaların korunması, güvenlik ilkelerinin oluşturulması, yönetilmesi ve raporlanması sağlanır.
Güvenlik Duvarı Çözümleri
İşletmeye ait ağın korunması ve varsa diğer farklı şubelerdeki ağın ortak merkezden korunması sağlanır.
Şifreleme Çözümleri
Kurum içinde kullanılan cihazların ve bu cihazlarda kullanılan harici cihazların şifreli şekilde saklanması, saklanan verilerin yönetilmesi hedeflenir.
Kimlik Doğrulama Çözümleri
Kurum içinde çalışan kişilerin şirketin ağına dahil olacakları sırada ikinci doğrulamadan geçmeleri ve erişimleri yönetilir.
Veri Kaybı Önemle Çözümleri
İşletme içindeki kişisel veya kritik verilerin mail, depolama, bulut sağlacı gibi kanallarla gönderimini engellemek veya verileri izlemesini sağlar.
Veri Sınıflandırma ve Maskeleme Çözümleri
Hangi verilerin kritik bilgi içerdiğin belirlenmesi ve otomatik olarak işaretlenmesi, maskeleyerek personelin kişisel verilere erişmesini engellemesi hedeflenir.
Uç Nokta Tehdit Algılama Çözümleri
Uç noktalardan gelen bilgiler doğrultusunda anlık olarak sistem zafiyetleri hakkında bilgilendiren ve önem almayı hedefler.
Anti-spam Çözümleri
Mailler aracılığıyla gelen spam içerikleri veya zararlı yazılımları son kullanıcıya ulaşmasını engeller.

KVKK Uyum Süreci Danışmanlığı

2016 yılında yürürlüğe giren bu kanun ile “Kişisel Verilerin Korunmasını İsteme Hakkı” her gerçek kişi için Anayasa ile koruma altına alındı. Her tür kişisel veriyi işleyen ve/veya saklayan gerçek ve tüzel kişiler kanun kapsamında sorumludur. Veri işleme faaliyetinde bulunan her gerçek ve tüzel kişilik kanunun yürürlüğe girme tarihinden itibaren (7 Nisan 2016) veri işleme süreçlerini Kanun ile uyumlu hale getirmelidir.

Kanun, tüm Veri Sorumlularının işledikleri verileri içeren envanteriyle beraber Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemine (VERBİS) kayıt olmalarını öngörmektedir. VERBİS’e son kayıt tarihi Veri Sorumlusunun yapısı ve işlediği veri tiplerine göre değişiklik göstermekle beraber çoğu Veri Sorumlusu için son kayıt tarihi 31 Mart 2021’dir.

Çağlayan Mahallesi, Bağ Sokak, No:20 Kat:4 Daire:6
Kağıthane / İSTANBUL

0850 840 0456

[email protected]

Bizi takip edin!

Kampanya, teknik içerikler ve daha fazlasından haberdar olmak için kayıt olun.