Sunucu ve Depolama Çözümleri

İşinizi doğru bileşenler ile hak ettiği performansta çalıştırın.
Sunucu Çözümleri
Uygulamaların çalışması için gerekli işlem gücünü sağlayan sunucular, işin devamlılığı açısından hayati öneme sahip. Sadece ilk kurulum değil sonrasında da güçlü destek ile sunucunun zamanında yapılan bakımı ile süreklilik sağlanır. FORBIAP tüm süreçte etkin.
Detaylar
Depolama Çözümleri
Kurumsal altyapınıza her gün yeni bir uygulama dâhil oluyor. Kullanıcı sayıları yükselirken, iş hacminizle paralel olarak depolama ihtiyacınız da artıyor. Diğer yandan versiyonlanan veriler ve koplayalar ise bu parametreye direkt etki ediyor. FORBIAP doğru ihtiyacı belirliyor.
Detaylar

Sunucu Çözümleri

İşletmeler günümüz şartlarında hizmet ve üretimlerini en iyi şekilde yapabilmek, sürdürülebilir olmak, rekabetçi olmak gibi sebeplerden dijital dönüşümü başlatıyor. Dijital dönüşümün neticesinde kullandıkları hizmetlerin sağlıklı şekilde çalışabilmesi için sunucu çözümlerine ihtiyacı vardır.

Sunucu çözümleri ile üretimde kullanılan yazılımların sorunsuz çalışması sağlanır. Aynı zamanda kritik olan veriler, işletim için işlemci gücüne ihtiyaç duyar. Sunucu sistemleri verilerin işletimi ve analizi konusunda ihtiyaç olur.

FORBIAP, sunucu çözümlerinde kapasite planlaması ile doğru olan sistem ihtiyacınızı belirler. Tümü sayesinde genişletilebilir yapının temelini atar.

Ne sunuyoruz?

Planlama
Doğru kapasite planlaması yapılır.
İzleme
Sunucuların doğru ve stabil çalışması için gerekli olan bileşenler izlenir.
Bakım ve onarım
Sorunlarda sunucu bileşenlerinin bakımı ve onarımı yapılır.
Raporlama
Sunucuların çalışma durumu hakkında düzenli raporlama oluşturulur.

Sunucu sistemlerinin en çok kullanıldığı hizmet veya uygulamalar; Active Directory, DNS, DHCP, Remote Desktop Services, Print and Document Services, File Server, Microsoft SQL Server, ERP and CRM Server, IIS Server vb.

Depolama Çözümleri

Teknolojinin sağladığı olanaklar doğrultusunda ihtiyaçlarımız değişti. Değişen dünya şartları ve globalleşen rekabetten ötürü oluşturuğumuz veriler işletmeler için büyük önem taşıyor. Verilerin büyümesi ve saklanabilir şekilde saklamak depolama çözümleri sayesinde mümkün halde.

Depolama çözümlerinin sunduğu hız ve tekilleştirme teknolojileri ile veriler istenilen zamanda en uygun şekilde işletilip gerekli durumlarda kullanıma hazır oluyor.

FORBIAP, veri polikanızı analiz inceleyip, eksik noktaları gideriyor.

Ne sunuyoruz?

Planlama
Doğru kapasite planlaması yapılır.
İzleme
Depolama sisteminin doğru ve stabil çalışması için gerekli olan bileşenler izlenir.
Bakım ve onarım
Sorunlarda bileşenlerinin bakımı ve onarımı yapılır.
Raporlama
Depolamada istatistikler düzenli paylaşılır.

Depolama sistemlerinin tipleri ve kullandığı protokoller; NAS (Network Attached Storage) ve SAN (Storage Area Network).
NAS’lar CIFS, SMB, NFS, FTP, WEBDAV, SFTP, SSH, ISCSI, HTTP ve HTTPS dosya aktarım protokollerini kullanır. SAN’lar ise FC,
SAS ve ISCSI protokollerini kullanır. 

Çağlayan Mahallesi, Bağ Sokak, No:20 Kat:4 Daire:6
Kağıthane / İSTANBUL

0850 840 0456

[email protected]

Bizi takip edin!

Kampanya, teknik içerikler ve daha fazlasından haberdar olmak için kayıt olun.