Banner image

4 soruda Microsoft Defender for Office 365

21 Aralık 2020

GENEL BAKIŞ

Geçtiğimiz yıldan günümüze phishing (oltalama) saldırıları güvenlik otoriteleri tarafından sağlanan bilgiye göre %21 oranında artış sağladı. Üstelik dünyanın gündemi olan Yeni tip Korona Virüs (Covid19) ve insan sağlığını yakından ilgilendiren ve sahte bilgilerle merak duygusunu uyandıran içeriklerle siber saldırılar kurumları ve kişileri hedefe alıyor. Saldırılar sonucunda kişisel bilgiler, kurumlara ait olan sistemlere sızılıp veriler şifreleniyor. Otoritelerin açıkladığı rakamlara göre işletmeler fidye ödemelerinin toplamının yaklaşık 1 milyar dolar olduğunu ön görüyor. Aynı zamanda bu saldırılar sonucunda ise 75 milyar dolarlık iş kaybı olduğu biliniyor.

FORBIAP, Microsoft 365 kullananlar için Microsoft Defender’ı öneriyor. Exchange Online, Microsoft Teams, SharePoint Online ve OneDrive servislerini korunuyor.

Microsoft Defender for Office 365 nedir?

Eski ismiyle Office 365 ATP kuruluşunuza e-posta ile gelebilecek zararlı bağlantılar, zararlı içerikler ve bunun yanında iş birliği araçlarından olan Microsoft Teams, SharePoint ve OneDrive hizmetlerinizi kötü amaçlı tehditlere karşı korur.

Microsoft Defender for Office 365 neye çözüm sağlıyor?

Dışardan veya içeriden gelebilecek birçok zararlı e-postalara karşı organizasyonunuzu maksimum oranda korumanıza olanak tanır.

Microsoft Defender for Office 365 nasıl çalışır?

Office 365 e-postalarınız daha gelen kutunuza ulaşmadan e-posta içerisinde bulunan ekler ve linkler SANDBOX teknolojisiyle analiz edilerek son kullanıcıya ulaşması sağlanır.

Microsoft Defender for Office 365 kimler kullanabilir?

Exchange Online Plan 1, Exchange Online Plan 2, Exchange Online Kiosk, Microsoft 365 Business Basic, Microsoft 365 Business Standard, Office 365 Enterprise E1, Office 365 Enterprise E3, Office 365 Enterprise F3, Office 365 A1, Office 365 A3

FORBIAP, tüm Microsoft 365 hizmetlerinin verimli çalışmasına önem veriyor.
Detaylı bilgi için bize ulaşın.

Leave a Reply