Banner image

Veriler şirkette, yedekleri Bulut’ta!

Hizmetlerimizi yada üretimimizi ne kadar teknoloji ile entegre ediyorsak, bu entegrasyonun kararlı ve istikrarlı devam edebilmesi için doğru tercihlerle güçlendirmeliyiz.

Bu güçlendirmeler ile yaşanabilecek felaketlere karşı işimizin durmadan devam etmesini hedefleriz.

Hiç şüphesiz ki güçlendirmelerin en başında yedekleme sistemleri gelmektedir. Verilerimizin kopyalarını saklamak ve ihtiyaç anında kullanmak; işimize verdiğimiz değerini açıkça ortaya çıkarıyor.

Sistemin, verilerin veya hizmetin yedeklenmesi bir çok felakete çözüm sağlayacaktır.

Yedeklere ne zaman ihtiyaç duyarız ?

  1. Fiziksel arızalarda; Sunucu olarak kullandığımız cihazlarda yaşanılan teknik problemlerde yedeklere ihtiyaç duyarız.
  2. Siber saldırılarda; Sunuculara yapılan art niyetli saldırılarda veriler yada sistemin çalışması hedeflenir. Sistemin tekrardan çalışması sağlamak için yedeklere ihtiyaç duyarız.
  3. Yanlışlıkla yapılan işlemlerde; İstenmeyen şekilde veri silme, içeriğini boşaltma gibi durumlarda yedeklere ihtiyaç duyulabilir.

Değişik türlerde alınan yedekler ile yedek alanları minimum şekilde kullanılır. Belirli saklama zamanları ile güncel yedekler depolama alanından tasarruf edilir.

Bulut’a Yedekleme Hizmet’i hızlı, güvenli ve uygun maliyet avantajı sağlar. Herhangi bir yazılım ve depolama ünitesi maliyetine girmeden, kullandıkça ödersiniz. Ayrıca ölçeklendirebildiğiniz bu hizmet ile yedeklerinizi web arayüz ile kolayca kontrol edebilirsiniz.